LOADING...

UAB „Nano Sensorics“ Diskusija su Mokyklomis apie Kibernetinį Saugumą ir Kibernetines Grėsmes

Šią savaitę UAB „Nano Sensorics“ organizavo svarbią diskusiją su keliais Lietuvos mokyklų atstovais apie kibernetinį saugumą ir kibernetines grėsmes, kylančias diegiant sensorius ir detektorius, pagamintus diktatūriškose bei komunistinėse šalyse. Renginio tikslas buvo padidinti mokyklų sąmoningumą ir pasirengimą galimoms kibernetinėms atakoms, siekiant apsaugoti jautrią informaciją ir infrastruktūrą.

Diskusijoje dalyvavę UAB „Nano Sensorics“ ekspertai pabrėžė, kad technologijų plėtra ir išmaniųjų įrenginių naudojimas švietimo procese sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir atveria duris naujoms grėsmėms. Buvo išsamiai aptarta, kaip sensoriai ir detektoriai, pagaminti diktatūriškose ir komunistinėse šalyse, gali kelti kibernetinio saugumo riziką, nes šiose šalyse gaminami įrenginiai gali turėti užslėptas funkcijas, leidžiančias rinkti informaciją ar net vykdyti kibernetines atakas.

Diskusijos metu buvo išryškinti keli svarbūs aspektai:

  1. Saugumo priemonės: Ekspertai aptarė, kokios saugumo priemonės turėtų būti taikomos diegiant užsienyje pagamintus įrenginius, siekiant sumažinti galimą riziką. Tai apima tinkamą konfigūravimą, programinės įrangos atnaujinimus ir griežtą prieigos kontrolę.
  2. Tiekimo grandinės saugumas: Buvo kalbėta apie tiekimo grandinės saugumą ir kaip svarbu žinoti, iš kur atkeliauja technologiniai produktai. Ekspertai rekomendavo naudoti tik patikimų ir patikrintų tiekėjų gaminius.
  3. Švietimas ir sąmoningumas: UAB „Nano Sensorics“ akcentavo švietimo svarbą – tiek mokyklų administracijai, tiek mokytojams ir mokiniams. Buvo pateikti praktiniai patarimai, kaip atpažinti potencialias grėsmes ir kaip elgtis, susidūrus su įtartina veikla.
  4. Bendradarbiavimas su valstybinėmis institucijomis: Diskusijoje taip pat buvo pabrėžtas bendradarbiavimo su valstybinėmis kibernetinio saugumo institucijomis svarba. Tai padeda greičiau ir efektyviau reaguoti į galimas grėsmes.
  5. Privalumai: diegiant sensorius, detektorius IoT, LoRaWAN tinkle: aptarta kriptografijos metodai, atskiro daiktų interneto tinklo sukūrimo svarba, naudojant sudėtingus kriptografinius mechanizmus ir metodikas.

UAB „Nano Sensorics“ atstovai išreiškė viltį, kad ši diskusija padės mokykloms geriau suprasti kibernetinio saugumo iššūkius ir pasiruošti galimoms grėsmėms. Jie taip pat pažadėjo toliau teikti konsultacijas ir pagalbą švietimo įstaigoms kibernetinio saugumo klausimais.

Renginio pabaigoje dalyviai turėjo galimybę užduoti klausimus ir diskutuoti su ekspertais, aptarti praktinius saugumo aspektus ir pasidalinti savo patirtimi. Šis renginys buvo svarbus žingsnis, siekiant užtikrinti saugesnę ir atsparią kibernetinėms grėsmėms švietimo aplinką.